2017. febr. 3.

Megtaláltam a mi megmentőnket?! - KÖSZÖNET!

Kedves Róbert Kórház!

Kérem engedjék meg, hogy pár sorban beszámoljak a fül-orr-gégészeten szerzett pozitív tapasztalatunkról Jósa Doktornővel, hátha másoknak is kedvet csinálunk az amúgy rettegett vizsgálatokhoz. :)

"Ahova jó visszatérni!"
A Róbert Kórház számunkra mindig kellemes emlék, hiszen mindkét gyermekünk itt született. Mindig végtelen szeretettel és hálával gondolunk Herczegh Doktor Úrra, Kovácsné Bognár Katalin és Zachár Erika szülésznőkre!
... Mintha ez a két csodálatos emlék csak tegnap lett volna! De azóta már a legkisebb is 1 éves és szalad. Hanna most kezdte az ovit szeptemberben, így a betegségek sűrűn látogatták házunk táját mostanában.

Mit csinál a mai Anya?!
Beleveti magát a világháló és a facebook összes létező, az adott témával kapcsolatos cikkébe és vadul keresi a legjobb szakembert, fül-orr-gégészt.
Mert a mi kicsi Hannánknak vissza- visszatérő betegségei, sorozatos torokgyulladásai voltak.
... És megvan, lehet megtaláltam a mi megmentőnket?!
- Dr. Jósa Valéria!

Be is jelentkeztünk hozzá.
Csütörtök reggel van, a két gyerkőc, Apa, Anya mintha csak hazatérne, ellátogat a rendelőbe.
A rendelő ajtaja előtti izgalmas játékokkal teli gyereksarok. Ennek láttán Anyán és Apán földön túli megnyugvás lesz úrrá, a gyerekek boldogan játszanak, nem is érzik, hogy Hannát egy alapos orvosi vizsgálat várja.

Nyílik az ajtó, a kedves Jósa Doktornő invitál be minket.
Fél perc alatt megtalálja a közös hangot a "kisbeteggel".
Vizsgálat-vizsgálat hátán, de a 3 éves Hannánk fel se szisszen, Jósa Doktornő nemcsak kiváló orvos, de a gyerekek nyelvén is ért. Alapos vizsgálatok, és rengeteg kérdés kislányunkkal kapcsolatosan, tényleg azt érezzük jó kezekben vagyunk végre!
A Doktornő javaslatára immunrendszert erősítünk (Broncho Vaxom porral) és egy szuper orrmosó "készülékkel" tartjuk majd távol az ovis bacikat a jövőben.

Na de a vírusok az Anyukákat sem kímélik. :) Ahogyan engem sem.
1.5 hónapja húzódó folyamatos megfázás és arcüreggyulladástól szenvedve beülök a vizsgálószékbe én is Jósa Doktornőhöz.
Anya is hatalmas figyelmet és alapos kikérdezésekkel teli vizsgálatokat kap, mint a lánya.
A Doktornő hamar megállapítja, hogy elég nagy a baj mert ez már egy gennyes orrmelléküreg gyulladás.
Most azonnal orvosolható egy orrmosással. Kétségbeesetten a Páromra nézek, meg a két gyerkőcre, akik Apa térdén ülve nyugodtan várnak Anyára.

- Legyen, vágjunk bele.
Jósa Doktornő mindenre felkészít kedvesen.
Majd a legnagyobb türelemmel elkezdi a műveletet miközben egyik orrlukon tengeri sós víz megy be, addig a másikon leszívja egy kis készülékkel. A kukurikú hadművelet felnőtt változata a "kávé-kakaó-kávé-kakaó".
A szörnyű az, hogy miközben az ember azt érzi majd megfullad, és legyen már vége, a Doktornő azzal nyugtat, hogy az előző kisfiú is ugyanilyen jól bírta ugyanezt a műveletet. (Gondolja magában az ember, ha a kisfiú kibírta nekem is ki kell)
- Kitartás mindjárt vége!
A hanyatt fekvős "arckezelés" végén az ember itt is megtisztulva érzi magát, akár a kozmetikusnál.
Na de a viccet félretéve ezt az orrmosást mindenkinek csak ajánlani tudom!
A Doktornő javaslatára beszereztem egy otthoni készüléket is.
A kezelés és vizsgálatok és tanácsok, gyógyszerfelírás végén kedvesen átnyújtotta névjegyét és arra kért, hogy e-mailen tájékoztassam a javulásommal kapcsolatosan.
Ennek hallatán kicsit tátva maradt a szám, gondoltam magamban, ez igen, Jósa Doktornő tényleg kiváló orvos!

Azóta eltelt 1.5 hét és meggyógyultam teljesen! Visszakaptam a hetek óta elvesztett szag- és ízérzékelésemet az orrmosást követve azonnal.
Hálás vagyok Neki!
Gondolják sokan magukban, persze "magánrendelés" az embernek garantált a tökéletes ellátás.
Tévednek!
Sajnos nem, tényleg ritkán találni ilyen lelkiismeretes orvost.
Ezután ha a családunkban bárkinek fül-orr-gégészeti problémája lesz Dr. Jósa Valériához fordulunk!
...egyszóval ismét jól éreztük magunkat a Róbert Klinikán!