2011. dec. 11.

Csongor

Több ezer újszülött jött világra a kezei között az elmúlt 38 év alatt. Nem egy családban valamennyi gyermek nála született. Szinte tiszteletbeli családtagnak számít náluk. A családi kórház nem csak szlogen az ő vezetésében, kapcsolata a pácienseivel közeli, személyes. A kórház munkatársai, a csapat, amit vezet, szintén egy kicsit családfőnek tekinti.
Ez a kisfiú nem nála született. De lélekben Ő is ott volt a szülés minden másodpercében. Aztán a babaágy mellett boldogan, büszkén. Átélhette, amit naponta annyian átélnek nálunk – az első találkozást az alig várt jövevénnyel, az első pillantást, ami a kisbabát nézi, de saját életének nagyszerű folytatását látja.
A kisfiú egészséges, és gyönyörű. 61 centiméter hosszú. Ezen mindenki mosolyog, a kollégák, a szülésznők, a csecsemősök. Hisz ismerik a nagypapáját, a magas, tartásos férfit…
Dr. Szakonyi Tibor igazgató főorvos úrnak unokája született. A negyedik. Fiú. A negyedik fiú.
Gratulálunk sok szeretettel!